UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAJI DNIA KOBIET – DK SOBOLÓW

Piękną tradycją kultywowaną w Domu Kultury w Sobolowie jest coroczna uroczysta akademia z okazji „Dnia Kobiet”. W tym roku święto to obchodziliśmy 6 marca. W nastrój tego wyjątkowego święta wprowadził nas zespół dziecięcy „Promyczki” przedstawiając scenariusz spektaklu, w którym zmieniał się wizerunek kobiety na przełomie wieków.

Program artystyczny przepełniony był żartobliwymi skeczami w wykonaniu kabaretów „Rolnicza dola”, „KIT”, „ZEZ” oraz „Słodziaki”. Oprócz dobrego humoru nie mogło zabraknąć także piosenek zarówno ludowych jak i nowoczesnych w wykonaniu zespołu ludowego „Sobolowianie”, zespołu muzycznego „Ramirez” a także kobiet działających w KGW.

Dużym aplauzem cieszyły się także tańce, które prezentowali najmłodsi wykonawcy czyli „Szalone dźwięki” pod kierunkiem Angeliki Kożuch, jak również para taneczna ze Szkoły Tańca Barbary Czechowskiej. Na zakończenie programu piękne życzenia dla wszystkich pań złożył dyrektor CKGŁ pan Michał Paszkot.

Składamy gorące podziękowanie kabaretom, które gościliśmy na naszej sobolowskiej scenie. Kabaretowi „KIT” i „ZEZ” których opiekunem jest pan Piotr Musiał, jak również kabaretowi „Słodziaki”, którego członkami są uczniowie ZS w Dąbrowicy. Młodzi artyści wykazali się wysokim poziomem artystycznym oraz niewątpliwie talentem aktorskim. Mamy nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie pięknie owocować i przyczyniać się do promowania naszej Gminy Łapanów. Dziękujemy za ten miły gest życząc ciekawych pomysłów i samych sukcesów aktorskich.

admin