„RODZINNE SPOTKANIE Z KULTURĄ” – DK ŁAPANÓW

20 marca w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbyła się impreza teatralno-muzyczna pt. „Rodzinne spotkanie z kulturą”. Było to pierwsze tego typu spotkanie z rodzicami dzieci i młodzieży działających przy łapanowskiej placówce oraz z członkami chóru „VOXETBELL”.

Specjalnie dla nich przygotowano występy zespołów artystycznych, którymi opiekuje się kierownik jednostki – pan Piotr Musiał, organizator i pomysłodawca imprezy. Zaproszeni goście powitani zostali przez młodych gospodarzy drobnym słodkim poczęstunkiem. W ramach programu artystycznego na scenie można było zobaczyć: premierowy program kabaretu „PSTRYK”, występ kabaretu „KROPKA NAD Ś”, satyryczne przedstawienie teatralne przygotowane przez grupę teatralną „PRAXIS” oraz mini koncert zespołu muzycznego „VENED”.

I tak przez ponad półtorej godziny widzowie zgromadzeni w sali widowiskowej znakomicie bawili się wraz z wykonawcami, często nagradzając ich gromkimi brawami przeplatanymi salwami śmiechu. Po części artystycznej był czas na podziękowania, rozmowy dotyczące planów na kolejne imprezy, które będziemy się starali organizować wspólnie z rodzicami osób działających przy DK Łapanów. Liczymy, że taka współpraca na pewno pomoże nam w zrealizowaniu jeszcze większych projektów w dziedzinie kultury. Pomysł na kameralne kulturalne spotkania rodzinne spotkał się z aprobatą zarówno gości jak i młodych artystów, dlatego już teraz, w związku z przychylnym przyjęciem, planujemy kolejne imprezy w takiej formie.

W programie artystycznym udział wzięli:

Kabaret „PSTRYK” w składzie: Karolina Kaja, Natalia Brańka, Karolina Chorabik

Kabaret „KROPKA NAD Ś” w składzie: Kinga Pijanowska, Natalia Kącka, Magdalena Śliwa, Krystian Stańdo, Jasiek Śliwa.

Grupa Teatralna „PRAXIS” w składzie: Gabrysia Burnos, Ilona Długosz, Mateusz Musiał, Mirosław Statek, Radosław Drzazga, Michał Roj.

Zespół Muzyczny „VENED” w składzie: Iza Ciurej, Ilona Długosz, Krzysztof Łyduch, Mateusz Musiał, Radosław Drzazga.

admin