Kółko taneczne

W Domu Kultury w Tarnawie już od wielu lat istnieje kółko taneczne. Zajęcia te mają na celu zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu, który odgrywa ważną rolę w procesie umuzykalnienia dzieci i młodzieży. Kółko taneczne organizowane przez naszą placówkę jest wskazaną formą relaksu dostarcza dzieciom dużo radości i poprzez wprowadzenie elementów zabawy stwarza możliwość odprężenia. Taniec grupowy (przedszkolaków i młodzieży) sprzyja integracji uczestników, daje przyjemność i radość ze wspólnego ruchu . Zajęcia cieszą się popularnością i zainteresowaniem o czym świadczy duża frekwencja uczestników.

Kółko taneczne odbywa się dwa razy w tygodniu po dwie godziny i stworzone są dwie grupy taneczne:

I grupa – przedszkolaków;

Taniec z przedszkolakami to nie tylko ruch i muzyka ale w dużej mierze zabawa. To dzięki zabawie dziecko potrafi  otworzyć się, ośmiela, a tym samym ułatwia komunikowanie się z rówieśnikami. Zajęcia taneczne  uczą dziecko kontrolować ruch i kontrolować siebie.

Dodatkowo poprzez naukę krótkich sekwencji choreograficznych kształtowana jest pamięć dziecka, pamięć wzrokowa i umiejętność nauki poprzez naśladownictwo. Taniec zachęca dzieci także do próby własnej twórczości, nawet najmłodsze przedszkolaki mają zdolność improwizacji, co jest fascynujące dla wszystkich, którzy przychodzą obejrzeć występy tej grupy. Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godz. 1300 do 1430 zapraszamy wszystkich chętnych przedszkolaków do wspólnej zabawy z nami.

*  Na zajęcia prosimy o zabranie wygodnego, niekrępującego ruchów stroju, baletki lub skarpetki antypoślizgowe, gumkę do włosów w przypadku długich włosów, napoje oraz najważniejsze: radosne nastawienie i dobry nastrój! :-)

 

II grupa – dziewczęta z gimnazjum zespół „Tonga”;

Zespół składa się z 8 dziewcząt, które mają już na swoim koncie wiele występów na terenie Gminy Łapanów oraz w powiecie Bocheńskim. Ich ciężka praca obowiązkowość i determinacja prowadzi do tworzenia trudnych a zarazem pięknych układów tanecznych.

Elementy gimnastyczne i taneczne poprawiają estetykę naturalnych ruchów oraz wpływają na wytrzymałość przez ciągły ruch skoordynowany z innymi osobami.

Trudniejsze zadania ruchowe rozwijają zdolności twórcze, ambicje i kierunkowe dyspozycje

osobowościowe młodzieży. Dziewczęta  chętnie przychodzą na zajęcia i wkładają

w nie duże zaangażowanie. Próby zespołu „Tonga” odbywają się w Domu Kultury
w Tarnawie w każdą środę od godz. 1500 do 1700.

Każda grupa taneczna ma zakupione stroje, w których ciekawie się prezentuje. Przygotowane układy taneczne uatrakcyjniają imprezy organizowane w Domu Kultury w Tarnawie i poza nim.