Tradycje wielkanocne

13 kwietnia w świątecznej i radosnej atmosferze odbyło się spotkanie wielkanocne Seniorów. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję, są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu z nich pamiętamy do dzisiaj, a o tych które zostały zapomniane przypomniały dzieci z zespołu „Promyczki” przedstawiając program artystyczny pt. „Tradycje wielkanocne”. W czasie programu nie obyło się bez lania wodą. Sikawki wodne nie oszczędziły nikogo.

Podczas tej radosnej uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością zaproszeni goście m.in. Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego Ryszard Drożdżak, Dyrektor CKGŁ Wioletta Nowojowska, Radny Gminy Łapanów Robert Pietraś oraz przyjaciele z Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga” w Bochni.

Po części artystycznej piękne życzenia świąteczne wszystkim zebranym złożył Pan Ryszard Drożdżak. Nieco później wszyscy zasiedli do świątecznego stołu delektując się wielkanocnymi słodkościami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu, które ma nieocenione znaczenie dla naszego lokalnego dziedzictwa oraz jest inspiracją dla mieszkańców do kultywowania tradycji i przekazywania jej młodym pokoleniom.

admin