XXI Rajd Szlakiem Papieskim z Niegowici do Łapanowa

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Niegowici i Parafia pw. Świętego Bartłomieja w Łapanowie zapraszają do udziału w XXI Rajdzie Papieskim, który odbędzie się 14 maja 2022 roku. Trasa Rajdu przebiegać będzie z Niegowici do Łapanowa. Tegorocznym hasłem przewodnim są słowa Jana Pawła II: „POKÓJ TO PEŁNIA I RADOŚĆ”.

„Ja tam u was byłem… Pilnujcie mi tych szlaków” – słowa te usłyszeli od Jana Pawła II przedstawiciele Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół w Łapanowie – i one stały się inspiracją do wytyczenia szlaku z Niegowici do Łapanowa – trasy, którą wielokrotnie przemierzał Karol Wojtyła – wikary z Niegowici. Dyrektorzy szkół z Łapanowa i Niegowici, przy współudziale proboszczów obu parafii, powołali Komitet Założycielski. Zbliżały się 80. urodziny Papieża, szkoła w Łapanowie starała się o nadanie imienia Jana Pawła II w 50. rocznicę swego istnienia, dlatego wszyscy bardzo się starali, aby w przeddzień urodzin Ojca Świętego, uczcić Jego pobyt na terenach obu parafii wędrując Jego śladami.

Podjęto najważniejsze ustalenia, co do zasady organizowania Rajdów. Zdecydowano o jego charakterze jako imprezie cyklicznej, otwartej, w której mogą uczestniczyć grupy zorganizowane, rodzinne, ale także osoby indywidualne w różnym wieku. Przy okazji organizowania Rajdów  przeprowadzano konkursy literackie i plastyczne, kierowane do dzieci i młodzieży, ich tematyka przybliżała treści nauczania Papieża.

14 maja 2022 roku, z Niegowici do Łapanowa wyruszy XXI Rajd Szlakiem Papieskim. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej czasem pandemii, na nowo podejmujemy wędrówkę szlakiem naszego Patrona. Zakończenie Rajdu będzie miało miejsce w Łapanowie, gdzie nastąpi wręczenie nagród zwycięzcom Konkursu oraz tradycyjne losowanie rowerów i innych nagród oraz poczęstunek, przygotowany przez uczniów CKZiU w Łapanowie, pod kierunkiem nauczycieli. Regulamin Rajdu i inne informacje na jego temat zamieszczone są na stronie www.ckziulapanow.pl

Zapraszamy do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Do zobaczenia na szlaku.

RAJD ODBĘDZIE SIĘ POD HONOROWYM PATRONATEM:

KSIĘDZA ARCYBISKUPA METROPOLITY KRAKOWSKIEGO MARKA JĘDRASZEWSKIEGO,

STAROSTY BOCHEŃSKIEGO – Pana Adama Korty,

STAROSTY WIELICKIEGO – Pana Adama Kociołka,

WÓJTA GMINY GDÓW – Pana Zbigniewa Wojasa,

WÓJTA GMINY ŁAPANÓW – Pana Andrzeja Śliwy.

admin