Archiwum

Balet

Instruktor prowadzący:

Nazywam się Zofia Mucha i od 5lat prowadzę zajęcia baletowe z dziećmi i młodzieżą w Krakowie i okolicach. Ukończyłam studio baletowe Opery Krakowskiej jednak to przekazywanie zdobytej tam wiedzy stało się moją pasją, nie scena i spektakle. Praca z dziećmi daje mi dużo radości, a także poczucie spełnienia zawodowego. 

Balet w Łapanowie:

Zajęcia ruszyły w Październiku 2017, udało się utworzyć aż cztery grupy. Dzieci przez ten czas nauczyły się podstawowych kroków tanecznych, pozycji rąk i nóg z tańca klasycznego, a także miały okazję zaprezentować się na występie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Celem lekcji baletu jest poprawa postawy, poznanie trudnej sztuki jaką jest taniec klasyczny ale przede wszystkim dobra zabawa.

Kabaret „KIT”

Kabaret „KIT” działa przy naszej placówce od sierpnia 2010r. Jego członkowie właśnie przygotowują się do premierowego programu, który będziecie mogli zobaczyć na przełomie roku.
To bardzo ambitna grupa młodych kabarecistów, która próbuje tworzyć również własne skecze.
Osoby z tego kabaretu maja na swoim koncie tytuł „Młodego Talentu” nadawany przez Miejski Dom Kultury w Bochni.
Skład kabaretu wygląda następująco:

Karol Śliwa
Mirosław Statek
Krzysztof Grabias
Kuba Korta

Opiekun kabaretu – Piotr Musiał

Kabaret „MIŚ”

Kabaret „Miś” jest to najmłodszy, działający przy naszej placówce kulturalnej zespół. W swoim dorobku ma już 7 pełnych programów kabaretowych. Do największych sukcesów kabarecistów można zaliczyć prowadzenie X jubileuszowej edycji „Mikrofonu dla wszystkich”. Młodzi artyści mają występowali na „Dniach Łapanowa”, „Pikniku nad Zalewem”, „Święcie gminy Trzciana”, „Kabaretonie”, „Karnawale artystycznym”.
Skład kabaretu „Miś” obecnie tworzą:

Lidia Nowak
Gabrysia Burnos
Magda Janus
Angelika Kępa
Rita Stalmach
Bartłomiej Głowacki
Michał Chyrc
Stefan Chyrc
Konrad Irzyk
Karol Hojda

Kabaret „PSTRYK”

Kabaret „PSTRYK” jest jednym z młodszych kabaretów, pod względem stażu, działającym przy łapanowskiej jednostce kulturalnej.
Powstał on w styczniu 2009 roku a w swoim dorobku ma udane występy podczas „Karnawału Artystycznego”, Uroczystej Akademii z okazji „Dnia Kobiet” oraz suport przed przedstawieniem satyrycznym pt. „Sztuka o mało co teatralna” w którego obsadzie brał udział jeden z członków kabaretu.
Obecnie kabaret „PSTRYK” tworzą:

Natalia Brańka
Karolina Chorabik
Karolina Kaja
Paulina Kaczmarczyk
Gabriela Dudek
Kamila Palonek

Opiekun kabaretu – Piotr Musiał.

Kabaret „ZEZ”

To najstarszy stażem zespół, działający w sumie od 28 lat. Pierwszym opiekunem kabaretu był Pan Stanisław Karaś. Po kilku latach przerwy w działalności został reaktywowany przy DK Łapanów  w 1998  roku przez pana Piotra Musiała. Dorobkiem kabaretu jest kilkanaście „pełnometrażowych programów” z których największą popularnością wśród widzów cieszyły się programy pt. „SZTUKA O MAŁO CO TEATRALNA”, MIKROFON DLA WSZYSTKICH” ( edycje z roku 2004, 2005, 2006, 2008 ) oraz bajka muzyczna „LOVE STORY”. Młodzi artyści mają w swoim dorobku występy nie tylko na terenie gminy Łapanów, ale również poza nią. Występowali między innymi w Krakowie, Tarnowie, Węgierskiej Górce, Pcimiu, Makowie Podhalańskim, Bochni, Lipnicy Murowanej, Nowym Wiśniczu, Rzezawie, Trzcianie, Rdzawie i wielu innych miejscowościach.


W jego szeregach grało już kilkadziesiąt młodych i rozrywkowych ludzi, a obecny skład wygląda następująco:

Gabrysia Burnos
Ilona Długosz
Mateusz Musiał
Żaneta Młyńska
Piotr Musiał

Opiekun kabaretu – Piotr Musiał