Archiwum

Zespół „Kameleon”

KAMELEON to młodzieżowy zespół taneczny „tańca współczesnego” działający przy Domu Kultury w Tarnawie . Zespół powstał w 2002 roku i trwa do dnia dzisiejszego tworzą go dziewczęta z Tarnawy i Zbydniowia. Układy taneczne wymyślają same, a ich występy można obejrzeć podczas każdej gminnej imprezy, zapraszane są na różnego rodzaju uroczystości min. W Alwerni, Węgierskiej Górce a także występowały poza granicami naszego kraju na Węgrzech.
Zespół uświetnia imprezy i uroczystości szkolne, gminne i powiatowe.

A oto dziewczęta, które tworzą zespół:|

Hejmo Kinga,
Hejmo Klaudia,
Grzywacz Joanna,
Satoła Justyna,
Kępa Aneta

Zespół „Sweet dream”

Zespół powstał w 2005 roku pod wcześniejszą nazwą „Fasolki” tworzą go dziewczęta w wieku 12 lat. Spotykają się dwa razy w tygodniu i w tym czasie zespół układa choreografie do znanych i lubianych melodii najczęściej słuchanych przez młodzież. Dziewczęta wzorują się na swoich starszych koleżankach z zespołu „Kameleon” gdyż tak jak i one tańczą w rytm tańca współczesnego. Obecnie do zespołu dołączyło czterech chłopców, wspólnie z dziewczętami tworzą układ i już niedługo będziemy mogli wszyscy ich zobaczyć w wspólnym tańcu.

Skład zespołu:

Majewska Sylwia Taboła Jarosław
Kaja Natalia Sobczyk Wojciech
Leśniak Wioletta Banach Paweł
Sroka Dorota Wójcik Jarosław
Zagój Zuzanna
Leśniak Martyna

Zespół „VIP”

Zespół „VIP” to najmłodsza grupa taneczna powstała w Domu Kultury. Wiek dziewcząt kształtuje się między 10 a 11 rokiem życia, spotykają się dwa razy w tygodniu na dwu godzinnych próbach gdzie doskonalą swoje umiejętności taneczne. Młode artystki wykonują układy aerobikowe i nowoczesne . Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny poczynając od folkloru po tańce współczesne i disco show. Układy dziewczęta podobnie jak ich starsze koleżanki wymyślają same i tym samym przygotowują się do swojego pierwszego występu.

Skład zespołu:

Joniec Klaudia
Furtak Joanna
Wójcik Magdalena
Kądziela Agnieszka
Satoła Natalia
Kącka Klaudia

Mażoretki

Sekcja mażoretek powstała z inicjatywy Domu Kultury w Tarnawie.
W sierpniu 2008 ogłoszono nabór do zespołu, a pierwsze zajęcia odbyły się we wrześniu tego samego roku.
Wiek dziewcząt kształtuje się między 13 a 14 rokiem życia. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu po dwie godz.
W tym czasie dziewczęta ciężko pracują nad układaniem choreografii do marszy, poleczek i walczyków granych przez orkiestrę i tym samym przygotowują się do swojego pierwszego występu.
Podstawowe cele realizowane na zajęciach to: rozwijanie zainteresowań muzycznych, umiejętności tanecznych w grupie – zespole, poznanie zasad musztry paradnej, kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole i współodpowiedzialności za efekt pracy grupy, kształcenie dyscypliny, ukazanie możliwości pożytecznego spędzania czasu wolnego oraz współpraca z orkiestrą dętą działającą przy OSP Tarnawa.
Mamy nadzieję , że każdy kolejny występ mażonetek stanie się zachętą do przystąpienia do sekcji dla nowych kandydatek.

W skład zespołu wchodzą :

Hejmo Klaudia
Cichoń Michalina
Nycz Angelika
Kobyłko Krystyna
Opach Karolina
Stalmach Wioleta
Góral Katarzyna
Pastuszak Katarzyna