BABSKI COMBER – DK SOBOLÓW

Nie ma co ukrywać, że mężczyźni odgrywają ważną rolę w życiu każdej kobiety. Ale co jakiś czas chcą one pobyć wyłącznie w damskim gronie. To przecież świetna okazja, żeby swobodnie porozmawiać o babskich sprawach, choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, zapomnieć o troskach i kłopotach.

Taki wyjątkowy wieczór przygotowaliśmy wspólnie z paniami, działającymi w Kole Gospodyń Wiejskich. Babski Comber – to po prostu karnawałowe kobiece szaleństwo. Dzień ten świętuje się zwykle w tłusty czwartek – święto pączków i chrustów tzw faworków. Dlatego obowiązkowo tego wieczoru panie piekły pączki. Później przy wspólnym stole śpiewaliśmy, plotkowaliśmy zajadając się pysznymi pączkami, nie zważając na kalorie, a popijając grzańcem, którego według tradycji tego wieczoru również nie mogło zabraknąć. Podczas karnawałowego szaleństwa przebojem stała się piosenka ” Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy”. Jak widać paniom dopisywał świetny humor.

Każdy zwyczaj, każda tradycja warta jest kontynuowania. Jest powodem do dumy i naszym przyczynkiem nie tylko do bogactwa globalnej kultury, ale też do tradycji kulinarnych, niosących niezapomniane wrażenia smakowe.

admin