SPOTKANIE ŁAPANOWSKICH KABARETÓW Z „KABARETEM POD WYRWIGROSZEM” – DK ŁAPANÓW

13 marca młodzież działająca w łapanowskich zespołach artystycznych wyjechała do krakowskiego teatru „Groteska” na występ „KABARETU POD WYRWIGROSZEM”. Jeden z ciekawszych polskich kabaretów zaprezentował szerokiej publiczności swoje najnowsze skecze, które często były przeplatane luźną rozmową z widownią oraz znakomitymi dowcipami.

W niedzielny wieczór, 13 marca 2011 roku młodzież działająca w zespołach artystycznych przy DK Łapanów udała się na występ „Kabaretu pod Wyrwigroszem” do teatru „Groteska” w Krakowie.

Krakowski kabaret przez ponad półtorej godziny znakomicie bawił licznie przybyłą publiczność. W repertuarze znalazły się m.in. skecze „Telefon do trenera”, „Emerytura i sklep”, „Studia”, „Wywiad z Końcem Świata”, w których jak zwykle niesamowita była Beata Rybarska, parodie piosenki „Jej czarne oczy” z repertuaru grupy „Ivan i Delfin” brawurowo wykonana przez Andrzeja Kozłowskiego (znakomita choreografia!), „Jesteś szalona” grupy „Boys” w interpretacji Łukasza Rybarskiego, Maurycego Polaskiego i Andrzeja Kozłowskiego oraz monolog Tomasza Olbratowskiego. W programie wieczoru pojawiły się satyryczne odniesienia do Łapanowa, jak np. nazwa klubu piłkarskiego „Tsunami Łapanów”, bowiem – jak się później okazało – kabaret dobrze zna naszą miejscowość nie tylko z występów.

Po spektaklu dzięki przychylności artystów młodzież spotkała się z członkami kabaretu. Na początku wręczono bukiet kwiatów na ręce pani Beaty Rybarskiej, później była rozmowa, pytania o twórczość, pomysły na skecze i zabawne wspomnienia kabaretu z występów w naszej gminie. Punktem kulminacyjnym spotkania była seria pamiątkowych zdjęć łapanowskich kabaretów „ZEZ”, „KIT”, „PSTRYK” i „KROPKA NAD Ś” z „Kabaretem pod Wyrwigroszem” oraz autografy twórców ze specjalną dedykacją dla Łapa-nowa na plakacie zespołu. Na koniec młodzież odśpiewała gromkie „Sto lat” na cześć swoich idoli.

Spotkanie z kabaretem na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki i będzie bodźcem do dalszych zmagań na scenie satyrycznej.

Organizatorem spotkania był kierownik Domu Kultury w Łapanowie pan Piotr Musiał oraz pracownicy teatru „GROTESKA” pani Iwona Jaroszek i pan Jacek Stankiewicz.

admin