NASZE KABARETY & ŁOWCY.B – DK ŁAPANÓW

28 marca młodzież z kabaretów PSTRYK, KIT, ZEZ I KROPKA NAD Ś wybrała się na występ jednej ze swoich ulubionych grup – Kabaretu „Łowcy.B” do teatru „Groteska” w Krakowie. Obowiązkowym strojem każdego kabarecisty był oczywiście „boski sweterek” wygrzebany z babcinej szafy lub dziadkowego strychu, zgodnie z zasadą: im dziwniej-tym lepiej.

Łowcy.B” przez prawie dwie godziny wzniecali salwy gromkiego niepohamowanego śmiechu rozbawionej publiczności. W repertuarze cieszyńskiego kabaretu znalazły się m.in. skecze: „Szpiedzy”, „Dalton Force”, „Impreza u szopa pracza” i wiele innych, w tym jeden nowy, nie pokazywany jeszcze szerokiej publiczności.

Po spektaklu, staraniem kierownika DK Łapanów i dzięki przychylności artystów, młodzież miała możliwość wejść na scenę i porozmawiać z członkami kabaretu! Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia Mariuszowi Kałamadze – liderowi zespołu – pamiątkowej maskotki w charakterystycznym sweterku. Później młodzi kabareciści rozmawiali ze swoimi idolami, pytali o twórczość, plany na kolejne występy, o pomysły na skecze. Również „Łowcy.B” byli ciekawi, czym zajmują się ich fani, przebrani w bardzo nietypowe stroje. Później nadszedł czas na autografy i serię pamiątkowych zdjęć. Na koniec kabareciści usłyszeli z ust starszych kolegów życzenia powodzenia w tworzeniu własnych przedstawień oraz zostali zaproszeni na specjalny występ „łowców”na przeglądzie kabaretowym PAKA 2011.

Marcowy wieczór z pewnością długo będzie wspominany w przez młodzież, której spotkania z czołowymi kabaretami i doświadczonymi kabarecistami bardzo przypadły do gustu. Stały się one zachętą do zabawy na scenie i bodźcem do rozwijania własnych talentów kabaretowych.

admin