Stół radości, nadziei i pokoju – DK Sobolów

W polskiej tradycji spotkania opłatkowe mają swój niepowtarzalny urok, głęboko społeczny oraz religijny sens. Biały opłatek, dodatkowa zastawa przy stole nieodłącznie przypomina nam o ludziach, którzy być może są sami i potrzebują naszej pomocy. Dlatego z myślą o nich dnia 27 stycznia w Domu Kultury w Sobolowie odbyło się spotkanie opłatkowe, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich działające przy naszej placówce.
W tym ważnym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycił nas ks. Stanisław Jachym, który na wstępie gorąco powitał naszych seniorów składając im piękne życzenia noworoczne. Nieco później nastąpiła najpiękniejsza chwila – dzielenie się opłatkiem. Po życzeniach nasi goście zasiedli do stołu z ciepłym posiłkiem. Podczas spotkania towarzyszył nam wspólny śpiew kolęd. Piękne melodie podkreśliły ciepłą, rodzinną atmosferę.
Naszą wspaniałą uroczystość zakończyliśmy w tanecznym rytmie. Radość i uśmiech na twarzach naszych gości to najpiękniejsza rekompensata za trud włożony w przygotowanie tego spotkania. Życzymy wszystkim aby przy każdym polskim stole towarzyszyła radość, nadzieja i miłość nie tylko od święta lecz przez cały kolejny rok.

zdjęcia i tekst – Jadwiga Musiał

admin