DZIEŃ BABCI I DZIADKA – PSP ŁAPANÓW, DK ŁAPANÓW

27 stycznia w sali widowiskowej łapanowskiego Domu Kultury obyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez panią Katarzynę Nowak, wychowawcę klasy „0”a w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie.

Uczniowie łapanowskiej „zerówki” przygotowali bardzo obszerny, prawie półtoragodzinny, program artystyczny, w którym poza motywem przewodnim, jakim było święto ukochanych babci i dziadków, można było znaleźć również akcenty bożonarodzeniowe i obszerne fragmenty luźniej formy widowiska. Widzowie zobaczyli elementy tańca nowoczesnego, wysłuchali okolicznościowych wierszy oraz ciekawych piosenek, z których wiele okraszonych było małymi układami tanecznymi. Dzieciaki doskonale sprawdzały się w rolach aktorskich prezentując ciekawe interpretacje tekstów, radośnie uczestniczyły we wspólnych tańcach i zabawach, po czym płynnie przechodziły do partii wokalnych widowiska artystycznego. Cały program spotkał się z bardzo żywiołowym przyjęciem zaproszonych gości, wśród których była pani Dorota Twaróg – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łapanowie oraz pani Anna Kurnik – kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Podstawowych i Placówek Publicznych w Łapanowie.

Jesteśmy dumni, że możemy u siebie prezentować i współorganizować tak ciekawe i oryginalne programy artystyczne, które są doskonałym przykładem trwającej od kilkunastu lat ścisłej współpracy między DK Łapanów a PSP w Łapanowie.

admin