PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE – DK TARNAWA

Jest w ciągu roku taki magiczny czas, kiedy wszyscy na chwilę przestają gdzieś biec, szukać zwady. Jest taki czas – zarówno w naszych sercach jak i duszach, gdy zamiast myśleć o problemach skupiamy się na tej chwili, wyglądamy na niebie pierwszej gwiazdki, a nasze myśli płyną swobodnie do betlejemskiej szopki.

Ten czas, najpiękniejszy i najradośniejszy okres w roku to Święta Bożego Narodzenia. To na pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa śpiewa się kolędy i wystawia jasełka.

Jasełka od wielu lat wpisane są do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym Domu Kultury. W tym roku również postanowiłyśmy przeprowadzić tę uroczystość, integrując dom rodzinny i naszą placówkę. Wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom sposób prezentowania swoich umiejętności wokalno – recytatorskich młodych artystów.

Na scenie zaprezentowała się młodzież aktywnie działająca w Domu Kultury w Tarnawie.
W przedstawieniu obrazującym Narodzenie Jezusa wzięło udział ,aż 26 młodych aktorów . Sceny przeplatane śpiewem kolęd wprawiały widownię w radosne rozważania nad tematyką Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także krótkiego koncertu świątecznego w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej pod batutą Pana kapelmistrza Stanisława Pajora

Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Wójt Gminy Łapanów Jan Kulig, Radny Powiatu Pan Robert Roj, Przewodniczący Gminy Łapanów Pan Andrzej Śliwa, Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów Pan Michał Paszkot oraz proboszcz naszej parafii Ks. Jerzy Filek.

Po przedstawieniu Jasełkowym Dyrektor Centrum Kultury Pan Michał Paszkot serdecznie podziękował wszystkim przybyłym gościom za to iż swoją liczną obecnością podtrzymują tradycję związaną ze świętami Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy Państwu za to że byliście z nami i poświęciliście nam chwilę Waszego wolnego czasu. Zapraszamy Was serdecznie ponownie.

admin