KARNAWAŁOWY „MEETING KABARETOWY”- DK ŁAPANÓW

30 stycznia w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbyła się cykliczna impreza artystyczna pod nazwą „MEETING KABARETOWY”. Wzięły w niej udział działające przy placówce kulturalnej zespoły artystyczne: kabaret „ZEZ”, kabaret „KIT”, kabaret „KROPKA NAD Ś” – prowadzone przez pana Piotra Musiała oraz kabaret „MIŚ” – prowadzony przez panią Elżbietę Kukla.

W kabaretonie wziął również udział kabaret „SNAKE” prowadzony przez pana Mariusza Drożdża, a działający przy Stowarzyszeniu PRO-aktywni i współpracujący z CKGŁ.

Na scenie zobaczyliśmy odświeżone wersje skeczy z repertuaru Kabaretu Moralnego Niepokoju, Zenona Laskowika, Kabaretów: Potem, Paranienormalni, Smile i Neo-Nówka.

Ponad półtoragodzinny spektakl spotkał się z żywiołowym przyjęciem ze strony zgromadzonej publiczności (ok. 120 osób), czego najlepszym dowodem były częste salwy śmiechu przeplatane gromkimi oklaskami. Oglądając sceniczne potyczki ponad dwudziestu artystycznie uzdolnionych osób zrzeszonych w prężnych kabaretach, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że łapanowski Dom Kultury powolutku staje się lokalnym zagłębiem kabaretowym.

„MEETING KABARETOWY” jest drugą imprezą artystyczną zaprezentowaną w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Już teraz zapraszamy na kolejną porcję humoru i dobrej zabawy – na przedstawienie satyryczne pt. „BOCIAN” w wykonaniu łapanowskich młodych aktorów pod kierunkiem kierownika DK – pana Piotra Musiała, planowane na ostatni tydzień lutego. Również niebawem sztandarowe kabarety „KIT” i „ZEZ” w połączeniu z trzciańskim kabaretem „ZGRED” rozpoczną przygotowania do wyjazdowych występów z przedstawieniem satyrycznym pt. „Sztuka o mało co teatralna…”, entuzjastycznie przyjętym przez szeroką grupę widzów w gminie Łapanów i gminie Trzciana.

Gorąco zapraszamy wszystkich do skorzystania z rozrywkowej oferty Domu Kultury w Łapanowie, przygotowanej na długi karnawał 2011 roku.

admin