Święto Gminy Łapanów 2016 – fotogaleria

W dniach 2-3 lipca odbyło się Święto Gminy Łapanów, które zgromadziło rzeszę mieszkańców gminy i okolic. Pierwszego dnia odbyły się rozgrywki sportowe na terenie kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Zalew” i na boisku „Orlik”.
Przez dwa dni trwającego święta na scenie placu komunalnego odbywała się prezentacja dorobku kulturowego Gminy Łapanów.
W sobotę 2 lipca wystąpiły zespoły z Domu Kultury z Tarnawy i z Sobolowa prezentując najnowsze letnie przeboje śpiewając i tańcząc do nich. Gościnnie wystąpił też zespół regionalny z Balatonszarszo  – Węgry. W godzinach wieczornych występowały kabarety „Zez”, „Pstryk”, „Fabryka Sucharów” z Domu Kultury z Łapanowa oraz grupa wokalna „My i reszta świata”. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia nagród i dyplomów za konkurencje sportowe, których dokonał Wójt Gminy Łapanów Pan Robert Roj. Jako support wystąpił zespół „A.R.T.” działający przy Domu Kultury w Łapanowie, a po nim miał miejsce koncert zespołu coverowego „Tacy Sami”. O godzinie 22:00 rozpoczęła się dyskoteka dla młodzieży prowadzona przez znanego D-Ja Hubertusa oraz DJ D-WAVE zabawa trwała do godz. 2:00 w nocy. Pierwszy dzień święta gminy upłynął przy pięknej pogodzie w gorącej temperaturze.
W kolejności miał występ przedszkolaków z Bajkowej krainy następnie odbył się koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnawy, która działa przy tamtejszym Domu Kultury. Po raz pierwszy odbył się pokaz instruktorki p. Agaty Nizioł energicznego tańca Zumby, a towarzyszył mu fitnesowy zawrót głowy prowadzony przez Adama Szostaka. Przed częścią oficjalną zaplanowaną na godzinę 17:00 wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Łapanowianie wraz z Kapelą Ludową. Po występie zespołu otwarcia Święta Gminy dokonał Wójt Gminy Łapanów Pan Robert Roj, który w swoim wystąpieniu podziękował mieszkańcom za ich całoroczną ciężką pracę. Życzył wszystkim obecnym pomyślności i spełnienia wszystkich zamierzeń. Po części oficjalnej wystąpiły WTZ –ty z Łapanowa prezentując spektakl pt. „Żyć nie umierać”. W dalszej części imprezy wystąpił z koncertem „Chór Seniora” z Łapanowa z towarzyszeniem specjalnie powołanego zespołu muzycznego na tą okazję pod kierunkiem instruktora DK Łapanów p. Marka Sobczyka. Na zakończenie dorobku kulturowego  gminy Łapanów wystąpiły dwa zespoły muzyczne z DK Łapanów „Lubię to” i „Two Way” dając wspaniałe koncerty dla zgromadzonej publiczności. Godz. 21:00 rezerwowana była dla gwiazdy wieczoru – ANDRE. Koncert tego zespołu zgromadził niezliczone tłumy wielbicieli muzyki DISCO POLO. Dwudniowe święto zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez Firmę System Drob p.p. Łosiowskich. Atrakcją święta była szeroka oferta Luna Parku gdzie można było doznać wielu uciech i emocji uczestnicząc w zabawach na różnych urządzeniach rozrywkowych. Nie zabrakło też loterii fantowej przygotowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz wielu innych atrakcji. Mam nadzieję, że tegoroczne Święto należy zaliczyć do bardzo udanych o czym świadczy różnorodność programu, a także  licznie zgromadzona publiczność. Chcę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia „Dni Łapanowa” tj: Władzom Gminy, Pracownikom Gminnego Zakładu Komunalnego, Pracownikom Centrum Kultury, Firmie „Party Serwis”, Sponsorom z terenu Gminy Łapanów, Straży Pożarnej, Policji, Ochronie „Kontakt”, Służbie Medycznej. Prowadzącym Konferansjerom i wszystkim występującym w tej imprezie składam serdeczne podziękowania.

Michał Paszkot
Dyrektor CKGŁ

admin