SPOTKANIE OPŁATKOWE – DK SOBOLÓW

30 stycznia w Domu Kultury w Sobolowie odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych. Spotkanie to przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich działające przy naszej placówce. W tym ważnym dniu swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor CKGŁ pan Michał Paszkot, który na wstępie powitał zebranych gości składając im jednocześnie piękne życzenia.

Później zespół dziecięcy „Promyczki” przedstawił program artystyczny składający się z piosenek folklorystycznych, oazowych a także kolęd.

Najważniejszą częścią spotkania i zarazem najbardziej przejmującą było dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody, pojednania i przebaczenia. U wielu osób podczas łamania się opłatkiem w oczach pojawiły się łzy. Po uroczystej chwili uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek. Nieco później wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Pan Michał Paszkot umilał atmosferę poprzez grę na akordeonie.

Podczas tego spotkania wszyscy tworzyliśmy jedną wielką rodzinę, dlatego tak trudno było się nam rozstać. Ta ciepła atmosfera, miłość i życzliwość, która nam towarzyszyła na pewno na długo zostanie w naszych sercach i pamięci. Oby takich chwil nigdy nam nie zabrakło, chwil w których żaden człowiek nie będzie czuł się opuszczony i samotny.

admin