WYJAZD NA KONCERT KWARTETU SMYCZKOWEGO – DK TARNAWA/CKGŁ

To, że warto się angażować w inicjatywy kulturalne, wie chyba każdy. Zazwyczaj kosztują one dużo pracy, ale warto się natrudzić by uzyskać efekt. Na najlepszych czekają jednak dodatkowe profity. Jednym z nich są liczne wycieczki i atrakcje, takie jak wyjazd młodzieży gimnazjalnej na koncert kwartetu smyczkowego „Po trzynastej”.

Koncert ten miał miejsce w bocheńskim Oratorium św. Kingi, w ubiegłą sobotę, 12 stycznia 2011 roku. Wyjazd został zorganizowany przez Centrum Kultury Gminy Łapanów, a wzięła w nim udział liczna grupa młodzieży z Tarnawy, Łapanowa i Sobolowa.

Kwartet smyczkowy „Po trzynastej” tworzy czwórka instrumentalistów z Filharmonii Rzeszowskiej: Elżbieta Czajak (skrzypce), Marzena Kościk (skrzypce), Marta Pluta (wiolonczela) oraz Grzegorz Pliś (altówka). Wykonali oni utwory bardzo zróżnicowane: począwszy od klasycznych a  skończywszy na utworach rozrywkowych. Godzinny koncert stał się nie lada gratką dla młodzieży jako szansa na spotkanie z niecodziennymi wykonaniami utworów znanych i lubianych, ale też możliwość rozwijania własnej edukacji muzycznej.

admin