Wycieczka nad Morskie Oko

Dnia 26.10. 2013 r. Dom Kultury w Tarnawie zorganizował wycieczkę  nad Morskie Oko. Wycieczka była nagrodą za trud i zaangażowanie młodzieży biorącej udział w występach promujących Dom Kultury przez cały ubiegły rok.

Piękno i niezwykłość Morskiego Oka cieszy się od dawna wielką sławą. „Powiadają, że być w Tatrach i Morskiego Oka nie zwiedzić, znaczy tyle, co będąc w Rzymie nie zobaczyć Papieża. Zyskało ono bowiem tak rozgłośną sławę, że wielu turystów udaje się do Tatr jedynie dla zobaczenia Morskiego Oka.” Słowa te napisał w 1873 roku Walery Eljasz i po tylu latach są wciąż aktualne.

Droga nad jezioro była dość męcząca – wiła  się długą, dziewięciokilometrową, asfaltową wstęgą. Czterdzieści dwie osoby mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat gór słuchając przewodnika i jego wspaniałej opowieści o przyrodzie, geologii, lodowcach górskich i o innych ciekawostkach, które znajdują się w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Podziwialiśmy zapierające dech w piersiach Wodogrzmoty Mickiewicza, które powstały na skalnym progu Doliny Roztoki. Zachwyciliśmy się krystalicznie czystym Morskim Okiem, otoczonym rozświetlonymi jesiennym słońcem górami. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że warto było przejść tę męczącą drogę, ponieważ malownicze widoki, krystalicznie czyste powietrze oraz wyjątkowo piękna, jak na tę porę roku, pogoda, całkowicie rekompensowały nam wszelkie trudy.

Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Szczególne podziękowania należą się panu Wójtowi Gminy Łapanów – Janowi Kulig za udostępnienie autokaru oraz panu Dyrektorowi Centrum Kultury – Michałowi Paszkot za sfinansowanie wycieczki. 

admin