WIECZÓR POETYCKI – DK SOBOLÓW

2 kwietnia w Domu Kultury w Sobolowie odbył się wieczór poetycko-muzyczny w hołdzie Janowi Pawłowi II. Inspiracją do zaaranżowania tego wieczoru była kolejna szósta rocznica śmierci Jana Pawła II, dlatego uroczystość tą rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania ulubionej pieśni naszego papieża czyli ” Barki ” a także ” Abba Ojcze ” i ” Moje miasto Wadowice „.

Później uczestnicy spotkania w mroku rozjaśnionym blaskiem płonących świec wsłuchiwali się w treść wierszy, które przybliżyły nam postać Wielkiego Polaka i naszego Papieża.

Każdy dzień jest kwiatem, który zakwita w naszych rękach, tam gdzie się kocha nigdy nie zapada noc. Serce to cząstka człowieka, które tęskni, kocha, czeka…” Takim mottem rozpoczęliśmy drugą część wieczoru poetycko-muzycznego. Tym razem słuchaliśmy poezji o tematyce miłosnej. Niektóre wiersze okraszone były podkładem delikatnej muzyki. W tym jakże wzruszającym spotkaniu nie zabrakło także piosenek dobrze nam znanych, które ubogaciły wieczór poetycki. Podczas recytacji wierszy zorganizowaliśmy mały konkurs. Należało odgadnąć autora wiersza „Między nami nic nie było”. Zwyciężczyni – pani Anna Statek otrzymała nagrodę książkową – „Wyznania miłosne”. Piękna interpretacja poezji bardzo spodobała się słuchaczom, którzy po wieczorze wyrazili swoje podziękowanie i uznanie dla talentu wszystkich wykonawców. Do zaproszonych gości kierujemy najszczersze wyrazy szacunku i podziękowanie za przybycie, życzliwe przyjęcie wybranych wierszy i wspaniałą atmosferę.

admin