VI Konkurs Babki Wielkanocnej

W czwartek 6 kwietnia 2017 roku odbył się VI Konkurs Babki Wielkanocnej organizowany przez Centrum Kultury Gminy Łapanów. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Chrostowej, Grabia, Tarnawy, Sobolowa, i Wolicy prezentowały swoje wypieki w postaci babek i różnych ciast związanych z tradycją wielkanocną. Należy przyznać że w tym roku Panie popisały się wyjątkowym poziomem smaku, wyglądu i wystroju stoiska. Jury w składzie: Ks. Robert Anusiewicz (cukiernik z wykształcenia), Jan Śliwa (znany nam Mistrz Cukiernik), Janina Pławecka (długoletnia szefowa kuchni w Publicznym Przedszkolu w Łapanowie, Mirosław Drożdż (redaktor naczelny Gazety Łapanowskiej) oraz Dyrektor CKGŁ Michał Paszkot.

Komisja po wnikliwej ocenie i dogłębnej analizie smaków oraz wystroju stoisk wyłoniła zwycięzcę którym okazało się KGW z Sobolowa.

Wszystkim Paniom składamy podziękowania oraz wyrazy szacunku i uznania, bardzo dziękuję wszystkim Członkom komisji konkursowej.

W części artystycznej konkursu wystąpił najmłodszy przedszkolny Zespół Pieśni i Tańca „Pawie Pióro” działający przy CKGŁ pod kierunkiem instruktor Wioletty Nowojowskiej oraz opieką Pań Anny Kowalczyk i Agnieszki Trzos. Występ był porywający i zachwycił wszystkich zgromadzonych.

Dyrektor CKGŁ

Michał Paszkot

admin