Święto Ziemniaka 2013 – fotorelacja

W dniu 6 października 2013 r. na rynku w Łapanowie odbyło się „Święto Ziemniaka 2013”. Całe niedzielne popołudnie na scenie prezentowały się lokalne zespoły muzyczne, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gmin Łapanów, Gdów i Raciechowice częstowały przybyłych gości m.in. przysmakami z ziemniaka, lokalni producenci żywności sprzedawali płody ziemi, Publiczne Przedszkole w Łapanowie przygotowało „Kącik Malucha”, nie zabrakło także placu zabaw i dmuchańców dla dzieci, przedstawicieli rękodzieła artystycznego, lokalnych firm oraz LGD „Dolina Raby”.

W trakcie imprezy przeprowadzono konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka – wygrało KGW Grabie oraz na najpiękniejsze stoisko – zwyciężyło KGW Fałkowice. Zorganizowano także liczne zabawy i konkurencje sportowe.
Swoją obecnością zaszczyciła Posłanka na Sejm RP Elżbieta Achinger oraz Wójt Gminy Raciechowice Marek Gabzdyl. Impreza pn. „Święto Ziemniaka 2013” została zorganizowana z wykorzystaniem środków z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Tekst: Mirosław Drożdż

admin