Gorące Dni Łapanowa 2015

W gorącej temperaturze ale też atmosferze scenicznej przebiegły tegoroczne „Dni Łapanowa”. W dniach 4-5 lipca 2015 r. odbyło się święto naszej gminy, którego organizatorem był Urząd Gminy Łapanów i Centrum Kultury Gminy Łapanów. Wykonawcą i głównym sponsorem była firma gastronomiczna „Party Serwis Magillo”. Imprezę wspierało finansowo 21 firm prywatnych z terenu gminy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zorganizować to przedsięwzięcie.

W ciągu dwóch dni na scenie pojawiło się szereg zespołów działających w poszczególnych Domach Kultury co było okazją do przedstawienia całokształtu oferty kulturalnej Centrum Kultury. W sobotę 4 lipca zaprezentowały się Przedszkolaki z „Bajkowej Krainy”, Zespoły artystyczne „Promyczki” i soliści – DK Sobolów, Zespół Taneczny „Iskierki” oraz soliści z DK Tarnawa. Wszyscy zaprezentowali ciekawe tańce pirackie, kowbojskie, disco oraz rock and roll. Soliści dali pokaz swym umiejętnościom wokalnym. W części wieczornej wystąpiły kabarety „Śmiechomaniacy”, „Zez”, „Kropka nad ś” i „Pstryk” oraz zespoły muzyczne „Lubię to!” i „Heavy Revovler” z DK Łapanów. Późnym wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki którą serwował DJ MATIUSE. Na scenie dla urozmaicenia i prezentacji tanecznych rytmów pojawiły się tancerki towarzysząc prowadzącemu zabawę. Zabawa trwała do 2:00.

W niedzielę głównym punktem Święta Gminy było przywitanie zaproszonych gości oraz wystąpienie okolicznościowe Wójta Gminy Łapanów Pana Roberta Roja. Złożył on życzenia z okazji święta wszystkim mieszkańcom naszej gminy życząc pomyślności i optymizmu na dalsze lata. Z zaproszonych gości życzenia przekazali w imieniu Powiatu W-ce Starosta Józef Mroczek oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Węgirska Górka.

W części artystycznej wystąpiły: Orkiestra Dęta OSP Tarnawa, Chór Seniora z DK Łapanów, Uczestnicy WTZ „Otwarte Serca”, Kapela Ludowa „Łapanowianie” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”. Wieczorem koncertowały zespoły z DK Łapanów „Two Way” i „A.R.T”.

Gwiazdą wieczoru był zespół „ŁZY” który dał półtoragodzinny koncert zadowalając gusta szczególnie młodszej publiczności. Po koncercie fani zespołu nabywali płyty wraz z autografami.

Dodatkowymi atrakcjami imprezy było miasteczko rozrywki z Czech, które ulokowało się na terenie p. Toporkiewiczów dzięki ich uprzejmości. Atrakcją było również stoisko Urzędu Marszałkowskiego „Zasmakuj w Małopolsce” dla którego potrawy przygotowały Panie z KGW Wolica – cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych ale też dzieci.

Jak zwykle nie zabrakło loterii fantowej, którą tradycyjnie przygotowują Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej. Swoje stoiska z kulinariami wystawiły w niedzielę Panie z KGW Tarnawa, Chrostowa, Sobolów, Zespół Szkół w Dąbrowicy. Poczęstunkiem dla zaproszonych gości zajęły się Panie z KGW Cichawka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia „Dni Łapanowa” tj. Władzom Gminy, Pracownikom Gminnego Zakładu Komunalnego, Pracownikom Centrum Kultury, Firmie „Party Serwis”, Sponsorom z terenu Gminy Łapanów, Kołom Gospodyń Wiejskich, Straży Pożarnej, Policji, Ochronie, Służbie Medycznej, Prowadzącym Konferansjerom i wszystkim występującym w tej imprezie składam serdeczne podziękowania

Michał Paszkot

Dyrektor CKGŁ

admin