Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego

W dniu 9 grudnia 2012 r. w gminie Łapanów przebywał eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego dr Czesław Siekierski. Spotkał się on w Domu Kultury z mieszkańcami gminy Łapanów, a także wójtami i przedstawicielami pozostałych gmin powiatu bocheńskiego. Zebranie miało charakter informacyjny.

Europoseł przedstawił kwestie związane z działalnością Parlamentu Europejskiego oraz złożył sprawozdanie ze swej działalności. Jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej – Chrześcijańscy Demokraci, należy do najbardziej aktywnych posłów. W bieżącej kadencji Parlamentu Europejskiego występował przed Zgromadzeniem Parlamentarnym oraz w komisjach i różnych grupach roboczych blisko 240 razy. Zagadnienia, które poruszał, poświęcone były m.in. Wieloletnim Ramom Finansowym Unii Europejskiej na lata 2014-2020, problemowi kryzysu gospodarczego, reformie Wspólnej Polityki Rolnej i Polityki Spójności.
W dyskusji, jaka odbyła się w trakcie spotkania, zebrani wyrazili uznanie dla działalności eurodeputowanego Czesława Siewierskiego.

 Tekst: Michał Paszkot
Zdjęcia: Krzysztof Szwiec

admin