Spotkanie Wigilijne

18 grudnia w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaproszone zostały osoby samotne, emerytowani nauczyciele oraz rodzice dzieci występujących w przedstawieniu jasełkowym. Po raz pierwszy w artystycznym przedsięwzięciu zaprezentowała się łapanowska „Gromada Zuchowa”, której członkowie (ok. 20 osób) z bardzo dobrym skutkiem zmierzyli się z harcerską wersją jasełek bożonarodzeniowych.

Zuchy, przebrane w gustowne stroje, z wielką werwą wypowiadały przydzielone kwestie i pewnie poruszały się na scenie, czując się na niej jak ryby w wodzie. Przedstawienie przygotowane zostało pod okiem druhny Moniki Opieli – Wilk oraz kierownika DK Łapanów, pana Piotra Musiała. Po jasełkach na scenie mogliśmy usłyszeć wiązankę kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego „ASTRAVOX” prowadzonego przez przez pana Marka Sobczyka oraz kilka pastorałek w wykonaniu chóru mieszanego „VOXETBELL”, śpiewającego pod kierownictwem pani Julii Mech. Na zakończenie części artystycznej na scenie zaprezentował się łapanowski kabaret „ZEZ” prowadzony przez Piotra Musiała, który skeczem „Wizyta księdza” z repertuaru Kabaretu Moralnego Niepokoju rozbawił zgromadzonych gości. O scenografię oraz  wystrój sali  widowiskowej zadbała pani Elżbieta Kukla.

Później było wspólne śpiewnie kolęd, życzenia świąteczne i noworoczne oraz wręczanie zaproszonym gościom drobnych, świątecznych upominków. Na spotkaniu gościliśmy także Wójta gminy Łapanów pana Jana Kuliga wraz z małżonką  i dyrektora CKGŁ pana Michała Paszkota.

Jesteśmy niezmiernie radzi, że mogliśmy umilić czas tym, dla których święta nie zawsze są takie ciepłe i rodzinne oraz wprowadzić ich w nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć takie spotkanie i że wejdzie ono na stałe do grafiku imprez organizowanych przez DK Łapanów.

admin