Spotkanie Krajoznawczo – Rodzinne – DK Sobolów

W dniach 28 – 30.08.2015r. po raz pierwszy w miejscowości Sobolów odbyło się XXXI Spotkanie Krajoznawczo – Rodzinne z Klubu Zdobywców Korony Gór Polski. Celem tego spotkania było przede wszystkim poznanie ojczystej ziemi oraz krzewienie turystyki w kraju. Uczestnikami wycieczki byli członkowie KGP oraz miłośnicy turystyki.
Przygotowany program obejmował m.in. zwiedzanie zabytkowej świątyni p.w. Wszystkich Świętych w Sobolowie, następnie Eko muzeum, cmentarzy z I i II wojny światowej, piesze wędrowanie ścieżką spacerową po Wzgórzach wokół Sobolowa, a także zwiedzanie okolic: Nowy Wiśnicz, Bochnia, Niegowić, Pierzchów.
W niedzielę, czyli w ostatni dzień pobytu mieliśmy okazję spotkać się w Domu Kultury i powitać naszych gości piosenką o Sobolowie, którą przygotowała młodzież działająca przy naszej placówce. Melodyjna piosenka sprawiła, że nasi goście zaczęli tańczyć i śpiewać wspólnie z nami. Zrobiło się bardzo radośnie i rodzinnie. Po tych wspólnych wrażeniach nasi goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowały panie z koła gospodyń wiejskich. Trudno było się rozstać i pożegnać, dlatego aby uwiecznić to spotkanie nasi goście złożyli pamiątkowe wpisy do kroniki i stanęli do wspólnego zdjęcia, które wykonał pan Marian Kowalik.
Składamy serdeczne podziękowanie panu Marianowi Kowalikowi – organizatorowi tego spotkania za wspaniałą postawę i pieczęć wyprawową, a wszystkim miłośnikom turystyki życzymy dużo zdrowia i siły w rozwijaniu pasji turystycznej.

admin