Spotkanie autorskie – Sobolow

15 września br. w Domu Kultury w Sobolowie odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Stachowskim, autorem książki „Życie nie jest sielanką”.
Bogusław Stachowski ur się w Strzelinie, ale swoją młodość spędził w Kamyku. Edukację kontynuował m.in. w Sobolowie i Łapanowie. W latach 1977-1980 kadet Szkoły Chorążych Personelu Technicznego Wojsk Lotniczych. Po 30 latach służby odszedł do cywila. Mając dużo wolnego czasu postanowił napisać książkę „Życie nie jest sielanką”, w której wątki z życiorysu wplótł w szeroki kontekst historyczny. Książka godna uwagi i polecenia.
W czasie spotkania pan Bogusław przedstawił zgromadzonym gościom genezę powstania swojej książki, wątki w nim zawarte jak również opowiadał o swojej pracy i pasjach. Ci, którzy czuli niedosyt mogli zadawać pytania, na które autor chętnie odpowiadał. Wspomnienia autora przeplatane były utworami muzycznymi w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Sobolowie, którzy przybyli na spotkanie wraz z nauczycielką Anną Bukowską-Bogacz, młodzieży działającej przy Domu Kultury, zespołu ludowego „Sobolowianie” jak również w wykonaniu konferansjera Wiesława Stachowskiego.
W trakcie spotkania można było nabyć książkę autora na której chętnie składał autografy wraz z dedykacjami. Spotkanie zakończyło się w przyjemnej atmosferze, wzajemnej serdeczności i życzliwości. Składamy gorące podziękowanie wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie wieczoru autorskiego a autorowi życzymy dalszych sukcesów i motywacji do realizacji powziętych planów i zamierzeń.

admin