Spotkanie autorskie – DK Tarnawa

W dniu 31 marca 2014r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnawie odbyło się spotkanie autorskie z regionalną poetką i malarką, Panią Teresą Mrugacz. Spotkanie zorganizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną w Tarnawie oraz Dom Kultury w Tarnawie. Wzięli w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół w Tarnawie. Autorka zaprezentowała kilkanaście swoich obrazów oraz wiersze. Na wstępie prowadząca spotkanie p. Jolanta Kaczmarczyk w krótkich słowach przedstawiła gościa, po czym Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy wykonała koncert. Następnie sama poetka recytowała swoje ulubione wiersze, opatrując je komentarzem. Ich bogata tematyka, inspirowana zwykłą, codzienną egzystencją, jej radościami i smutkami, wzbudziła nie tylko zainteresowanie, lecz i wzruszenie publiczności

W dalszej części spotkania autorka odpowiadała na pytania młodzieży, dotyczące swojej przygody z poezją. Podkreśliła, iż jest jej ogromnym pragnieniem, aby pod wpływem lektury tych wierszy chociaż jedna dobra myśl zakiełkowała w drugim człowieku i wydała owoce. Podczas spotkania malarka uchyliła rąbka tajemnicy malowania obrazu farbami olejnymi.

Malarka podarowała na pamiątkę bibliotece obraz, który namalowała w trakcie spotkania.
Na zakończenie spotkania Dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów Pan Michał Paszkot wręczył artystce bukiet kwiatów. Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze.

admin