Przedstawienie bożonarodzeniowe – DK Sobolów

Boże Narodzenie to czas, kiedy stajemy się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominamy o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt tradycyjnie co roku Dom Kultury w Sobolowie przygotowuje przedstawienie bożonarodzeniowe, które przybliża atmosferę tego szczególnego okresu. Uroczystość ta odbyła się 10 stycznia br.
Tym razem oprócz tradycyjnych bohaterów bożonarodzeniowej inscenizacji czyli Świętej Rodziny gośćmi w stajence były bajkowe postacie. W ich bohaterów wcielili się najmłodsi aktorzy ze zespołu dziecięcego „Promyczki” oraz „Szalone dźwięki”. Nieco później na scenie prezentowali się „Sobolowianie”. Do Dzieciątka Jezus przybyli także pielgrzymi, którzy w Roku Miłosierdzia otworzyli swoje serca. Słowa wypowiadane przed Bożą Dzieciną skłaniały do zadumy i refleksji, niektóre wywarły duże wrażenie i poruszenie nawet do łez. Całość przedstawienia została okraszona pięknymi kolędami w wykonaniu młodzieży działającej przy Domu Kultury.
Za każdym razem przedstawienie, choć oczywiście tematycznie związane z narodzinami Jezusa niesie ze sobą inne treści i ma inne przesłanie i charakter. Oby blask betlejemskiej nocy umacniał i pomnażał w nas wszystko co dobre, piękne i szlachetne, a Nowo narodzony Chrystus mógł ogrzać się w naszych sercach i opromieniać nasze życie blaskiem swej miłości.

admin