„Proaktywny Konkurs Kreatywny”

W dniu 28 czerwca 2012 r. w Centrum Kultury w Łapanowie odbyły się eliminacje do „Pro-aktywnego Konkursu Kreatywnego”. Organizatorem konkursu jest Lokalny Punkt Informacji Turystycznej „Frankówka Mała” w Cichawce, którego właścicielami są Anna Płachczewska-Rogozińska i Piotr Rogoziński. Współorganizatorami konkursu są Stowarzyszenie „PRO-aktywni” oraz Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” z Łapanowa.

Konkurs polega na prezentacji różnych talentów i pasji młodych ludzi wpisujących się w zakres następujących obszarów: Obraz, Dźwięk, Słowo, Działanie. Do eliminacji zgłosiło się 15 zespołów i uczestników indywidualnych, głównie ze szkół podstawowych, przedszkoli i domów kultury gminy Łapanów. Rozpiętość wieku była bardzo duża – najmłodszą uczestniczką była trzyletnia Nikola Weber z Tarnawy, a najstarszymi byli uczniowie VI klasy szkoły podstawowej. Przedstawiono bardzo ciekawe prezentacje. Mogliśmy posłuchać wirtuozowskiej gry na instrumentach, pięknych wykonań wokalnych i tanecznych, a także cieszyć oczy pracami malarskimi i modelarskimi. Wszystkie wystąpienia były nagrywane i zostaną umieszczone na Facebooku w pierwszym tygodniu lipca (www.facebook.pl/Viacracovia), gdzie będzie można na nie głosować 10 sierpnia. Uczestnicy muszą postarać się, aby ich występ polubiło jak najwięcej osób. Głosowanie internautów będzie jednym z kryteriów wyłonienia laureatów.
Uroczysty finał i nagrodzenie laureatów odbędzie się we „Frankówce Małej” 11 sierpnia 2012 r. podczas IV Kreatywnego Pikniku Dojrzałego Lata.

Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Łapanów, natomiast patronat medialny „Gazeta Łapanowska”, „Ziemia Bocheńska”, Radio RDN Małopolska oraz portale Bochnianin.pl i mojaBochnia.pl. Zdjęcia i obszerniejszą relację z imprezy można zobaczyć na stronie organizatora www.viaimprezy.pl.

Tekst: Anna Płachczewska-Rogozińska
Zdjęcia: Mirosław Drożdż

admin