Podróż w świat marzeń – DK Sobolów

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie na małej przestrzeni nagromadziły się fantastyczne atrakcje. Miejscem tym jest Inwałd Park. I właśnie w jego okolice 27 sierpnia wybrały się wszystkie grupy działające przy Domu Kultury w Sobolowie. Wycieczka dla zespołów była nagrodą za całoroczny trud artystyczny.
Magiczną podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Miniatur, w którym zobaczyć można było ponad 60 najsłynniejszych cudów architektonicznych z Polski i ze świata. Na terenie Parku znajduje się także Lunapark, dający możliwość świetnej zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.
A wszystko to w przepięknej scenerii zieleni i kolorowych kwiatów zdobionych wytyczone alejki. Kolejne kroki skierowaliśmy do Parku Średniowiecznej Warowni. Widok zamku z basztą widokową, zbrojownia, sala tortur oraz Podegrodzia z drewnianymi chatami rzemieślników a także Park Ruchomych Smoków sprawił, że poczuć się można było jak w baśni rycerskiej.
Fantastyczną atrakcją okazało się również spotkanie z prehistorią w Dinolandii, w której to schronienie znalazło ponad 50 eksponatów różnej wielkości dinozaurów. Z kolei najstarsi wycieczkowicze odwiedzili jedyne w swoim rodzaju miejsce poświęcone pamięci jednego z najwybitniejszych Polaków – Ogród Jana Pawła II.
Podróż do Inwałd Parku dostarczyła nam wiele emocji, radości i dobrej zabawy. Nie sposób było się tam nudzić bez względu na wiek.

admin