Łapanowianie z sukcesem na „Krakowskim Wianku”

Na odbywającym się 34 Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel i Śpiewaków Ludowych w dniach 20-22 maja 2016 r. w Szczurowej o Krakowski Wianek – Zespół Pieśni i Tańca Łapanowianie zdobył III miejsce i nagrodę w wysokości 700 zł. Za prezentację tańców ludowych regionu krakowskiego.

Jest to niebywały sukces Zespołu, który tańczy dopiero od niecałych dwóch lat. Zespołowi towarzyszyła Kapela Ludowa pod kierunkiem Dariusza Kruczka. Zespół otrzyma wysokie recenzje od jury za młodość, świeżość i wygląd co jest zasługą pani Elżbiety Kukli – opiekuna strojów. Ich umiejętności nie są jeszcze na miarę I miejsca ale widząc zapał i zaangażowanie zespołu lepsze lokaty są w ich zasięgu.

Dziękuję całemu Zespołowi wraz z Kapelą, Panie choreograf Katarzynie Serwinowskiej. Wielki wkład pracy w odniesiony sukces wniosła świeżo wyszkolona w wielu kursach wiedzy o tańcu ludowym instruktor Pani Wioletta Nowojowska. Obecnie podjęła się prowadzić zajęcia taneczne tańca ludowego w trzech grupach wiekowych – gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole. Próby zespołów odbywają się w Domu Kultury w Łapanowie. Daje to dobre prognozy na rozwój folkloru i tradycji ludowych na przyszłość w naszej Gminie.

Dyrektor CKGŁ

Michał Paszkot

admin