KONCERT NOWOROCZNY – DK SOBOLÓW

9 stycznia w Domu Kultury w Sobolowie odbył się koncert noworoczny. Koncert ten stał się już tradycją, bowiem każdego roku w drugą niedzielę stycznia mieszkańcy Sobolowa i okolic tłumnie wypełniają salę po brzegi.

Na uroczystość przybyli: starosta bocheński – Jacek Pająk, wójt Gminy Łapanów – Jan Kulig, przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Śliwa, dyrektor CKGŁ – Michał Paszkot oraz proboszcz parafii Sobolów – ks. Stanisław Jachym.

Koncert rozpoczęliśmy występem najmłodszych dzieci, które przedstawiły scenariusz eksperymentalnych jasełek. Występ młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Później na scenie zaprezentował się zespół ludowy „Sobolowianie”. W ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie na góralską nutę. Jako ostatnia wystąpiła Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Stanisława Chmielka. Orkiestra wykonała nam kilka kolęd i pastorałek, podczas których ze śpiewem włączyła się publiczność. Następnie rozpoczęła się część rozrywkowa.

Podczas uroczystości podziękowaliśmy za współpracę na rzecz krzewienia piękna kultury byłemu dyrektorowi CKGŁ panu Piotrowi Musiałowi, wręczając na jego ręce kwiaty i słowa wdzięczności. Również tego dnia powitaliśmy gorącymi brawami nowego dyrektora pana Michała Paszkota. Impreza noworoczna, która na stałe zagościła w naszej placówce należała do bardzo udanych. Do zobaczenia za rok!

admin