Koncert dla dzieci z Afryki

02_koncertpro2012W dniu 6 stycznia br. w kościele parafialnym w Łapanowie przez cały dzień trwała akcja „S.O.S. Łapanów dla Afryki”, której celem było wsparcie budowy szkoły w Nzoro i wyżywienia dzieci (sierot) w Ndim. W trakcie wszystkich Mszy kazania głosił brat Benedykt Pączka – sekretarz misyjny kapucynów. Wraz z członkami Fundacji serwował również wspaniałe cappuccino od kapucynów, z którego całkowity dochód przeznaczony był na pomoc dzieciom w Afryce. W podziemiach kościoła przez cały dzień do zwiedzenia była wystawa narzędzi i przedmiotów codziennego użytku przywiezionych z Czarnego Lądu, można było również nabyć liczne pamiątki, wspomagając przy tym akcję „S.O.S. Łapanów dla Afryki”.
O godz. 16:00 rozpoczął się wielki koncert pt. „Zaśpiewajmy kolędę”. W trakcie jego trwania zaprezentowały się: kapela ludowa „Łapanowianie”, Warsztat Terapii Zajęciowej z Łapanowa, chór „Voxetbell”, schola „Perełki Niepokalanej” z Łapanowa, Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy, zespół EKG z Bochni, schola „Cud i Przyjaciele” z Kierlikówki, Paulina Kulig i Joanna Krawczyk, a także Julia Pytel, Krystian Pytel i Marcin Cempura. Jako gwiazda wieczoru wystąpiła Magda Anioł z zespołem, która obok pięknych kolęd i pastorałek zaśpiewała także kilka swoich najpopularniejszych utworów.
Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie PRO-aktywni, współorganizatorami parafia pw. św. Bartłomieja w Łapanowie, Urząd Gminy oraz Centrum Kultury Gminy Łapanów. Patronat honorowy nad koncertem objął Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, zaś patronat medialny Telewizja Kraków, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Krakowska”, Radio Plus, Radio RDN Małopolska, Gloria24.pl, „Ziemia Bocheńska”, Bochnianin.pl, mojaBochnia.pl oraz „Gazeta Łapanowska”.

Tekst: Mirosław Drożdż
Zdjęcia: Piotr Sionko

admin