Jasełka 2022- Dom Kultury w Sobolowie

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji i nadziei.  W dobrym przeżywaniu tych świąt pomaga nam świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nie mogliśmy wystawić ich w naszej placówce.

Ale jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam przedstawić je w naszym parafialnym kościółku. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia po uroczystej sumie można było zobaczyć występ przygotowany przez dzieci i młodzież z Domu Kultury. W czasie pandemii wszystko jest przemeblowane. Warto więc skupić się na tym, co mimo wszystko trwałe, że nikt z nas nie jest sam, że można się ogrzać ludzkim słowem, że prawdziwa miłość nie podlega siłom niszczącym, a pomaganie drugiemu człowiekowi w potrzebie może być sensem życia. Takie oto przesłanie popłynęło z tegorocznych Jasełek.

Do Betlejem nie jest daleko, ono jest na wyciągnięcie pomocnej dłoni, na odległość szeroko otwartych ramion, Betlejem jest w każdym z nas. Abyśmy zawsze byli blisko siebie, nie szczędzili sobie słów pełnych miłości. Aby nas omijały przeciwności losu, a blask betlejemskiej gwiazdy wskazywał właściwe ścieżki życiowe. Niech radość Bożego Narodzenia będzie dla nas otuchą, umocnieniem i płomieniem nadziei przyniesionej ludziom przez maleńkiego Jezusa. Korzystając z okazji pragniemy gorąco podziękować Panu Marianowi Sobczyk za uwiecznienie naszej części artystycznej oraz wszystkim tym, którzy zechcieli obejrzeć nasz jasełkowy występ.

admin