Gminne Święto Niepodległości – 2015

Piękną oprawę miały tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Łapanów. Rozpoczęły się uroczystą Mszą św. za Ojczyznę w zabytkowym kościele pw. św. Bartłomieja w Łapanowie. Następnie przy dźwiękach Strażackiej Orkiestry Dętej z Tarnawy wszyscy udali się pod pomnik znajdujący się na łapanowskim rynku, by tam oddać hołd poległym za Ojczyznę. Kwiaty złożyli: wójt Robert Roj wraz z przedstawicielami Rady Gminy, a także delegacje Zarządu Powiatowego i Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Bochnia, służb mundurowych, Zarządu Gminnego OSP, sołtysów oraz wszystkich szkół z terenu Gminy Łapanów.
Ostatnią częścią obchodów była okolicznościowa akademia, która miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w Łapanowie. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał wójt Robert Roj.
Na zakończenie zebrani wysłuchali pięknego programu artystycznego przygotowanego przez dzieci z Domu Kultury w Sobolowie, Chór Seniora z Domu Kultury w Łapanowie oraz Strażacką Orkiestrę Dętą z Tarnawy.

Fot. A. Grabacki
Tekst M. Drożdż

admin