BEZPIECZNE FERIE – DK TARNAWA

Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek dlatego, aby zapobiec tych zdarzeń Dom Kultury w Tarnawie 31 stycznia zorganizował spotkanie z kierownikiem Posterunku Policji w Łapanowie asp. szt. Januszem Stopa oraz z Panem Pawłem Dudziak.

Aspirant poprowadził prelekcje z uczestnikami na temat podstawowych a zarazem ważnych zasad, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw. Panowie policjanci opowiadali dzieciom o swojej pracy, o bezpiecznym poruszaniu się na jezdni oraz ograniczonym zaufaniu do obcych, uczyli, jak skutecznie obronić się przed psem. Największym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszył się Konkurs plastyczny w formie plakatu zachęcającego do bezpiecznego spędzenia ferii w naszej miejscowości . Miłym akcentem kończącym spotkanie było wręczenie drobnych upominków przez policjantów za sponsorowanych przez Dom Kultury w Tarnawie.

Spotkanie cieszyło się wielkim powodzeniem, bardzo dziękujemy, że policjanci znaleźli czas ,aby odwiedzić naszą placówkę. Ufamy, że dobre rady pozwolą na bezpieczną organizację wolnego czasu i uchronią dzieci przed przykrościami.

admin