Konkurs palm – Sobolów

Niedziela Palmowa to ostatnia niedziela poprzedzająca Wielkanoc. Dla chrześcijan to dzień wyjątkowy, bowiem wiąże się ze zwyczajem święcenia palm. Kolorowe palmy niczym najpiękniejsza tęcza prezentowały swoje piękno zarówno podczas uroczystej procesji wokół kościoła jak również podczas konkursu, który odbył się po Mszy Świętej przy Domu Kultury w Sobolowie. W czasie tej pięknej uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Łapanów Jan Kulig wraz z małżonką.
Szanowne Jury w składzie: przewodniczący komisji pan Andrzej Śliwa, ks Stanisław Jachym, pan Stanisław Chmielek, pan Józef Mazankiewicz, sołtys wsi Sobolów pan Stanisław Kufta oraz sołtysi poszczególnych wiosek przyznali nagrody. od 1 do 7 miejsca oraz 19 wyróżnień. Mistrzowski eksponat liczył 15m wysokości. Jego twórcą był Dawid Stachowicz z miejscowości Zonia. Palma ta zdobyła 1 miejsce. 2 miejsce zajęła palma wykonana przez Stowarzyszenie „Nasz Kamyk”. Z kolei 3 miejsce zdobyła palma zrobiona przez Kamila Kaciczaka z Polanki.
Finansowo „Konkurs Palm” wspomogli: Urząd Gminy w Łapanowie oraz sponsorzy: pan Andrzej Śliwa, pan Andrzej Jeziorek, pan Józef Mazankiewicz, pan Krzysztof Trzósło, pan Adam Solecki, pani Maria Gajewska, pani Stefania Welner, Rada Sołecka z Sobolowa, KGW z Sobolowa, oraz pracownicy Domu Kultury w Sobolowie.
Wyrażamy głęboką radość i podziękowanie za wspaniałą postawę tak wielu osób, którzy ufundowali liczne i piękne nagrody. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy nagrodzić tych, którzy kultywują piękną tradycję i zwyczaj robienia palm wielkanocnych. Jest to bowiem cząstka wielkiego dziedzictwa kultury polskiej, którą warto pielęgnować i ocalić od zapomnienia.

admin