XX Finał WOSP 2012 r.

W niedzielę 8 stycznia w ramach 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Łapanów kwestowało 51 wolontariuszy, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.  Młodzież kwestowała w miejscowościach: Łapanów (10 grup), Cichawka (1 grupa), Tarnawa (2 grupy) i Sobolów (3 grupy).
Gmina Łapanów już po raz kolejny nie miała sobie równych, jeśli chodzi o zebranie największej kwoty w jedne puszce. Najwyższą sumą mogła się pochwalić grupa wolontariuszy: Mateusz Musiał i Ilona Długosz, którzy zebrali 1 688,08 zł. Razem łapanowscy wolontariusze zebrali  7 444,73 zł a łączna kwota z terenu trzech gmin (Łapanów, Gdów, Raciechowice) wyniosła  35 604,45 zł.
Organizacją wolontariatu WOŚP na terenie naszej gminy zajął się kierownik łapanowskiego Domu Kultury, pan Piotr Musiał, a w dniu finału nieocenioną okazała się również pomoc pani Moniki Opieli-Wilk oraz Mateusza Musiała, pani Jadwigi Musiał i pani Moniki Weber.
WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA ICH WKŁAD W POMOC OSOBOM POTRZEBUJĄCYM, DLA KTÓRYCH FUNDACJA WOŚP Z ZEBRANYCH ŚRODKÓW ZAKUPI NAJNOWOCZEŚNIEJSZE URZĄDZENIA DLA RATOWANIA ŻYCIA WCZEŚNIAKÓW ORAZ POMPY INSULINOWE DLA KOBIET CIĘŻARNYCH Z CUKRZYCĄ.
SIE MA!!!

Tekst : Piotr Musiał
Zdjęcia: Mateusz Musiał, Piotr Musiał

admin