20. numer Gazety Łapanowskiej

Czas bardzo szybko płynie. Mam przed oczyma pierwszy numer „Gazety Łapanowskiej”, która w 2007 r. ukazała się z inicjatywy Piotrka Sionko, Pawła Patality, Łukasza i Andrzeja Sobczyków. W 2010 r. częściowo zmieniła się redakcja. Piotr z powodu konieczności poświęcenia się pracy zawodowej zrezygnował z prowadzenia Gazety, a mnie przypadł zaszczyt objęcia funkcji redaktora naczelnego. Do redakcji dołączył ponadto redaktor Mariusz Drożdż, zajmująca się korektą Elwira Drożdż oraz fotograf Bogusław Zdebski. Rok 2010 był dla nas ważny jeszcze z jednego powodu – powołaliśmy stowarzyszenie PRO-aktywni, które stało się wydawcą Gazety. W tym też czasie pozyskaliśmy niemal 25 tys. na stworzenie portalu www.gazetalapanowska.pl (gorąco polecam!!!) i wydawanie naszego, a przede wszystkim Waszego, drodzy Czytelnicy, kwartalnika.

Dzisiaj, kiedy oddajemy do Państwa rąk jubileuszowy 20. numer „Gazety Łapanowskiej”, wypada nam w pierwszej kolejności powiedzieć: Dziękujemy Wam za to, że jesteście, że nas czytacie, że kupując Gazetę współfinansujecie pokrycie niemałych kosztów druku. Dziękujemy jednak przede wszystkim za to, że dzielicie się z nami swoimi, czasami nawet krytycznymi uwagami i że Gazeta nie jest Wam obojętna. Jako redakcja mamy świadomość, że do ideału brakuje nam bardzo dużo, dokładamy jednak wszelkich starań, aby możliwie dokładnie i przede wszystkim uczciwie informować o tym, co dzieje się w naszym lokalnym środowisku. W tym miejscu nie można nie podziękować naszym współpracownikom – pani Sabinie Zdebskiej, panu Januszowi Stopie, członkom stowarzyszenia PRO-aktywni oraz wielu innym nie wymienionym z nazwiska.

W jubileuszowym numerze mamy dla Państwa wiele atrakcji. W prezencie dokładamy 8 stron Gazety, na których m.in. prezentujemy archiwalne zdjęcia z gminy Łapanów. Ponadto ogłaszamy konkurs z oryginalną nagrodą – dla 20. zwycięzców roczna prenumerata „Gazety Łapanowskiej” gratis (szczegóły konkursu poniżej). Państwu życzymy przyjemnej lektury. A sobie? Kolejnych 20. numerów Gazety! (ze Wstępu redaktora)

„Gazeta Łapanowska” od piątku w sprzedaży!

Mirosław Drożdż

20. numer Gazety Łapanowskiej

admin